پروازمسافری فرودگاه پیام


عزم جدی مسئولان برای برقراری دوباره پروازهای مسافری فرودگاه پیام

به گزارش  روابط عمومی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام به نقل از خبرگزاری صداوسیما ی مرکز البرز، آذری جهرمی گفت: وزیر راه و شهرسازی نگاه مثبتی به پروژه فرودگاه پیام دارد و اقدامات لازم در حال انجام است تا بار دیگر فرودگاه پیام به عرصه عملیاتی برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام با اشاره به اینکه پروژه فرودگاه پیام ، بزرگترین پروژه اقتصاد مقاومتی استان البرز است، گفت: طی پنج ماه کار جهادی ، زیرساخت های فرودگاه پیام آماده شد و 60 میلیارد تومان نیز در حوزه زیرساخت های این مجموعه هزینه شده است.

آذری جهرمی اشاره ای مبهم به بعضی از لج و لجبازی در برقراری پروازهای مسافری فرودگاه پیام کرد و افزود: متاسفانه بعضی ها موافق این موضوع نیستند ، اما وزیر راه و شهرسازی نگاه مثبتی به پروژه فرودگاه پیام دارد و اقدامات لازم در حال انجام است تا بار دیگر فرودگاه پیام به عرصه عملیاتی برسد.

وی افزود: این معضل و مسئله پیچیده ای نیست و باید با بررسی مشکلات و رعایت نکات ایمنی و نصب هشدار از این مشکلات بکاهیم و شرایط را برای مسافربری شدن فرودگاه فراهم سازیم.

نادر ثناگو مطلق مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام نیز در حاشیه بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این فرودگاه با اشاره به اینکه این مجموعه سالانه ۶۰۰ هزار نفر را جابه‌جا خواهد کرد، اظهار کرد: این آمار معادل چهار پرواز در طول یک روز است.

وی بابیان این مطلب که زیرساخت‌های مجموعه فرودگاه پیام ظرفیت بیشتری در این زمینه دارد، ادامه داد: برای شروع از چهار پرواز در طول روز آغاز کرده‌ایم.

مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با تأکید بر اینکه مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای تأمین زیرساخت‌های مجموعه فرودگاه پیام هزینه شده است، ادامه داد: هم‌راستایی فرودگاه فتح و فرودگاه پیام مسافربر شدن فرودگاه پیام را به تعویق انداخته است که مقرر شد مشکلات پیش رو برطرف شود.

ثناگو مطلق ادامه داد: رعایت نکات ایمنی، علامت‌ها و هشدارها برای دو لاین فرود فتح و پیام سطح ایمنی پروازها را تأمین خواهد کرد.

وی در پایان گفت: ابهامات مسافربری شدن فرودگاه پیام برطرف شد و این موضوع در دستور کار هیئت دولت قرارگرفته است.