اجرای تورهای هنرگردی


همزمان با هفته صنایع دستی تورهای هنر گردی در تهران برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت : به مناسبت روز جهانی و هفته  صنایع دستی (20 خرداد) تورهای هنر گردی به منظور بازدید شهروندان از کارگاه ها و مراکز عرضه صنایع دستی در تهران برگزار می شود.

پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه ، هویت فرهنگی که امروز در موزه‌های کشور به آن می‌بالیم  زاییده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است گفت : تورهای هنرگردی به گونه ای برنامه ریزی شده است که شهروندان به عنوان مثال پس از بازدید موزه آبگینه از یک کارگاه سفالگری و  یا کارگاه شیشه گری بازدید کنند تا درک و نگرش بهتری از خلاقیت و توان هنرمندان ایرانی در طول تاریخ داشته باشند.

جانفشان در ادامه افزود : تورهای هنرگردی در سه محور موزه فرش به همراه بازدید از کارگاه گلیم بافی  ، بافت تاریخی تهران و بازدید از بازارچه صنایع دستی محور تاریخی عودلاجان و موزه آبگینه و بازدید از کارگاه هنرمندان رشته شیشه و سفال  طراحی شده است.

وی خاطر نشان کرد : بازدید از کارگاه های صنایع دستی در قالب تورهای تهرانگردی ضمن حمایت و دلگرمی هنرمندان در  فروش محصولات  تولیدی،  سبب می شود تا دست واسطه ها بین گردشگر و هنرمند کوتاه شود و محصولات هنری با قیمت واقعی به گردشگران عرضه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت:  اگر جامعه به این موضوع حساس باشد که خرید صنایع دستی داخلی به جای تولیدات خارجی که با روح فرهنگ ایرانی هم ، سازگاری ندارد موجب اشتغال هموطنان خواهد شد بی شک صنایع دستی جایگاه ثابتی در سبد خرید خانوار ایرانی پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود : تورهای هنرگردی به صورت رایگان برگزار می شود و علاقه مندان برای شرکت در این تورها میتواند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه 5000203000100 ارسال کنند.


روابط عمومی شرکت پرشین گلف