سالروز آزادی خرمشهر

خرمشهر را خدا آزاد کرد

سوم خرداد ۱۳۶۱یکی از به ‌یادماندنی‌ترین روزهای تاریخ پرافتخار ایران اسلامی است؛ فرزندان دلاور و رشید این مرز و بوم در این روز خاطره‌انگیز، پس از ۲۴ روز مبارزۀ جانانه موفق شدند «خرمشهر» شهر خون و مقاومت را از چنگال منحوس و اشغالگر رژیم جنایتکار و بعثی عراق آزاد کنند و با به پایان‌رساندن پیروزمندانۀ عملیات غرورآفرین «بیت‌المقدس» پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را برفراز مسجد جامع این شهر به اهتزاز درآورند.

معجزۀ آزادسازی خرمشهر موجی از شور و نشاط را در کشور به راه انداخت و به یکی از نقطه عطف‌های تاریخ معاصر ایران تبدیل شد. معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد». رضایت امام امت از رزمندگان اسلام گواه آن است که آزادی خرمشهر یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنۀ ایران بود که به خوبی توانستند با دفاع از تمامیت ارضی و حفظ استقلال و شرافت خود، درس بزرگ غیرت و مقاومت به متجاوزین و حامیان استکباری آنان بدهند و دشمنان نظام اسلامی و بدخواهان مردم را از خواب شوم شکست انقلاب اسلامی و بازگشت به دوران استعمارگری و استثمارگری بیدار کنند.

سوم خرداد شیرین‌ترین خاطرۀ هشت سال دفاع مقدس ملت ایران در برابر ارتش تا بن دندان مسلح عراق و کشورهای استکباری غرب است؛ حماسه‌ای که برگ زرین دیگری بر صحیفۀ افتخارات انقلاب اسلامی افزود و با ترمیم روحیۀ پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی از پیروزی کامل جبهۀ حق علیه باطل نوید داد و موجب شد تا رزمندگان ایران اسلامی از یکی دیگر از گردنه‎های پر پیچ و خم جنگ تحمیلی سرافراز عبور نمایند.

سالروز آزادسازی خرمشهر که با عنوان «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» نامگذاری شده است فرصت مناسبی برای بازگویی حماسه‌سازی‌ها، ایثار و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان برای نسل جوان و تبیین فرهنگ والای ایستادگی و مقاومت است تا با گره‌خوردن هویت ملی و اسلامی نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با ارزش‌های ناب هشت سال دفاع مقدس ضمن پاسداشت انقلاب اسلامی این میراث مانا و گرانبهای امام خمینی(ره)، پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایۀ توجهات خاصۀ حضرت ولی‌عصر(عج) و هدایت‌های پیامبرگونۀ حضرت‌ آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در مسیر متعالی پیش‌رو تداوم یابد.

روابط عومی و بسیج شرکت گرشین گلف