با ما تماس بگیرید

021-8682

🔖تعیین سازمان میراث فرهنگی به عنوان دستگاه اصلی در صدور مجوز «الف» و«ب» و «پ» دفاتر مسافرتی‼

🔖تعیین سازمان میراث فرهنگی به عنوان دستگاه اصلی در صدور مجوز «الف» و«ب» و «پ» دفاتر مسافرتی‼

🔻به گزارش كانال تخصصي حج و زيارت در نامه ايي وزير اقتصاد و دارايي به اسحاق جهانگیری معاون اول رئيس جمهور در خصوص تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ؛ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان دستگاه اصلی در صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی سیاحتی و جهانگردی و زیارتی موضوع بند های الف ب و پ اعلام گرديد.

📝در اين نامه با اشاره به اينكه سازمان حج و زیارت تا کنون چندین بار و از طرق مختلف اعتراض خود را نسبت به مصوبه مزبور اعلام کرده است. (نامه های پنجم دی ماه سال ۹۶، نامه ۲۵ دی ماه سال ۹۶، نامه ششم خرداد سال ۹۷، نامه ۲۶ اسفند سال ۹۶ دادستانی کل کشور و نامه سی ام تیر ماه امسال نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و همچنين نامه مورخ سوم شهریور ماه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بررسی مجدد مصوبه هیات مقررات زدایی اشاره شده است) لیکن درخواست سازمان حج و زیارت پس از بررسي مورد پذیرش قرار نگرفت.‼

🔹با عنايت به ایجاد پنجره واحد و تعیین دستگاه اصلی و دستگاههای فرعی صدور مجوز و نيز جایگاه قانونی هیات مقررات زدایی و ترکیب فراقوه ای اعضا آن که در قانون نام برده شده است تصمیمات هیات برای کلیه مراجع صدور مجوز لازم الاجراست.

⚠البته شايان ذكراست تعیین دستگاه اصلی در مصوبه هیات مقررات زدایی به معنی نفی وظایف قانونی سازمان حج و زیارت نیست، تنها به منظور تسهیل فرایند صدور مجوزهای لازم برای فعالیت دفاتر اين تصميم از سوی هیات انجام شده است. به عبارت دیگر سازمان میراث فرهنگی موظف است متناسب با نوع فعالیت های هر دفتر از مراجع مربوطه استعلام و پس از تایید آنها نسبت به صدور مجوز فعالیت دفتر اقدام کند.

 


#روابط عمومی پرشین گلف

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.