با ما تماس بگیرید

021-8682

الزامات توسعه گردش گری سلامت

الزامات توسعه گردش گری سلامت

 

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «گسترش توریسم درمانی و گردشگری سلامت علاوه بر بیمارستان‌های مجهز و پزشکان مجرب، به فرهنگ پذیرش توریست نیز نیاز دارد.» یعقوب شیویاری با تاکید بر اینکه برای توسعه و گسترش توریست درمانی و خدمات گردشگری سلامت زیرساخت‌های مناسبی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نداریم، گفت: «فردی که برای درمان و دریافت خدمات پزشکی وارد کشور می‌شود، با افراد مختلفی معاشرت خواهدکرد؛ بنابراین باید همه افراد جامعه فرهنگ و نحوه درست برخورد با توریست را آموزش ببینند.»

نماینده میانه در مجلس افزود:‌ «پیش از این، بسیاری از مردم جمهوری  آذربایجان برای درمان به بیمارستان‌های تبریز مراجعه و خدمات بسیار خوبی نیز دریافت می‌کردند. اما به مرور زمان کشورهای دیگری که در زمینه توریست درمانی و گردشگری سلامت فعالیت می‌کردند، در داخل جمهوری  آذربایجان بیمارستان‌های مجهز با کادر مجربی احداث کردند. بنابر این ورود مردم از جمهوری آذربایجان به ایران بسیار کاهش پیدا کرد. متاسفانه بی‌توجهی به توسعه گردشگری سلامت بسیاری از ظرفیت‌های کشور را هدر خواهد داد.» به باور شیویاری، ضرورت تقویت گردشگری سلامت در ایران احساس شده و فعالیت‌های آن در تبریز، اصفهان، شیراز و تهران به‌صورت جزیره‌ای آغاز شده است اما ضعف‌های بسیاری در آن وجود دارد.  

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به تاثیر توریست درمانی بر توسعه شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور تصریح کرد: «بی‌تردید افزایش ورود توریست به کشور شاخص‌های بهداشتی و درمانی را توسعه می‌بخشد و از طرفی احداث بیمارستان‌های مجهز مورد استفاده همه مردم قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود استانداردهای بهداشتی و درمانی کشور نیز به مرور زمان ارتقا پیدا کند.»/ خانه ملت

#روابط عمومی پرشین گلف

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.