با ما تماس بگیرید

021-8682

جلسه مدیر عامل شرکت پرشین گلف با مدیر عامل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور

جلسه مدیر عامل شرکت پرشین گلف با مدیر عامل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پرشین گلف بهبود خلیلی خمس مدیر عامل این شرکت با حرمت ا... رفیعی مدیر عامل انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور در تاریخ 1397/10/16 در دفتر صنفی خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی تشکیل جلسه دادند.

 

گفتنی است، سابقه فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در ایران با استفاده از تجربیات خدمات مسافرتی در جهان به حدود 60 سال بیش تر بر می گردد و عملا فعالیت این دفاتر همزمان با فعالیت شرکت های هواپیمایی بازرگانی در ایران بوده است، فعالیت اولین دفتر به روش دفاتر امروزی پس از خاتمه جنگ جهانی دوم در سال 1325 در ایران شروع گردید.تاسیس این دفاتر در کشور در ابتدا تابع قانونی نبوده ولی پس از تشکیل سازمان هواپیمایی کشوری، آیین نامه صدور مجوز برای ایجاد این دفاتر به تصویب رسید و این وضع تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه یافت . بعد از انقلاب و در سال 1370مرجع مجوز دفاتر به سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی سپرده شد.

در اوایل انقلاب تعداد دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی حدود 60 دفتر و اینک طبق آمارهای موجود حدود 4800 دفتر در سراسر کشور فعالیت می نمایند. دفاتر دارای مجوز صدور و فروش بلیت هواپیماتحت عنوان دفاتر بند الف و دفاتری که در زمینه جهانگردی و تورگردانی فعالیت می نمایند تحت عنوان دفاتر بند ب و دفاتری که در زمینه حج و زیارت فعالیت می نمایند تحت عنوان بند پ نامیده می شوند. توضیح اینکه یک دفتر می تواند در زمینه هر سه بند فعالیت نمایدو بسیاری از دفاتر دارای مجوزهای بند الف، ب و پ می باشند و بعضی دفاتر در خصوص بندهای الف و ب  و تعدادی فقط در یک بند فعالیت دارند.

لازم به اشاره است انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در واقع جانشین سندیکای شرکت های حمل ونقل بین المللی هوایی می باشدکه در سال1336 شمسی به منظور حفظ حقوق صنفی تشکیل گردید.

در جلسه امروز بهبود خلیلی خمس مدیر عامل پرشین گلف در خصوص مشکلات صنعت گردشگری و راهکارهای کم کردن و از بین بردن، آنها از جمله رزرو بلیت ها و .... گفتگو کرد.. 

 

 

#روابط عمومی پرشین گلف 

دسته ها: اخبار داخلی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.