با ما تماس بگیرید

021-8682

دومین نمایشگاه ملی گردشگری صنایع دستی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۰ راس ساعت۱٨در جزیره قشم افتتاح شد

دومین نمایشگاه ملی گردشگری صنایع دستی در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۰ راس ساعت۱٨در جزیره قشم افتتاح شد


بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پرشین گلف دومین نمایشگاه ملی گردشگری ، هتلداری و صنایع دستی در محل دایمی نمایشگاه قشم افتتاح گردید ، دراین نمایشگاه متخصصین و کارشناسان حوزه گردشگری و صنایع دستی و سرمایه داران در کنار هم جمع گردیده و با دادن ایده و راهکار نو و شیوه های جدید ، با به کارگیری ابزارهای ناشناخته و با ایده پرورش استعدادها در کنار هم گرد ٱمدند.
شرکت پرشین گلف نیز در کنار مشتاقان حوزه گردشگری و صنایع دستی برای به جا اوردن تغییر و تحول با دامن زدن به شعله های تحول در کنار دیگر متخصصین برای به نمایش گذاشتن زیبایی های ایران عزیزبا در میختن علم صنعت گردشگری ، فرهنگ و هنر در یک هماهنگی پر طنین برای ابادانی این صنعت کنار دیگر متخصین حضور پیدا کرده است، و با صراحت میتوان بیان کردکه صنعت گردشگری و صنایع دستی وقتی باهم تلفیق می گردند می تواند یک ظرفیت بی نظیر و پتانسیل بی بدیلی ذا برای کشور به همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است صنعت گردشگری با توجه به اقتصاد کنونی امروز کشور وفشار تحریم ها ، نقش و اثر مهمی چه از نظر کیفی و کمی و چه از نظر درامدی می تواند داشته باشد، و می توان با یک برنامه میان مدت و منسجم و استفاده از ظرفیت داخل کشورمان (خصوصا در بخش خصوصی) خیلی اقتصادی و مقرون به صرفه است که از درامدهای حوزه نفت به سمت بخش های دیگر توجه کنیم و با توجه به شعار اصلی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری که مدام اشاره و توصیه بر اتکا به درامدهای غیر نفتی دارند به صراحت می توان گفت که ٱماده ترین، چابکترین و کم هزینه ترین وایجاد اشتغال صنعت گردشگری می باشد.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل در این نمایشگاه که با حضور مونسان معاون محترم رۍیس جمهوری، رٸیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع گردشگری ، مومنی رٸیس محترم هیات مدیره و مدیر عامل منطقه ازاد قشم ، دکتر تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و ......افتتاح گردید .

علی اصغر مونسان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت :
-جزیره قشم از ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است.
-صنعت گردشگری، سومین اقتصاد جهان است که در عصر حاضر از رشد فزاینده ایی برخوردار است.
-ایران به لحاظ داشتن مواهب طبیعی، آثار تاریخی و آیین های متنوع اقوامش، یکی از 10 کشور برتر جهان در حوزه گردشگری می باشد.
-در شرایط حال حاضر کشور، شکل گیری یک اقتصاد جدید و درونزا که به دور از تلاطمات جهانی و اثر تحریم ها باشد، تحولی در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد.
-صنعت گردشگری به واسطه پتانسیل بالای کشور و نیاز به سرمایه اندک، همچنین به عنوان یک صنعت تحریم ناپذیر، بهترین گزینه پیش روست.
-توسعه زیرساخت های گردشگری در دولت تدبیر و امید، سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومانی در حوزه گردشگری کشور، اجرای پروژه های کوچک و بزرگ و اقداماتی همچون ارایه ویزای الکترونیک، برداشتن ویزای کشورهای هدف و ... منجر به رشد 58 درصدی گردشگری در 8 ماهه امسال نسبت به سال گذشته شده است.
-مناطق جنوبی کشور با برخورداری از سواحل بکر و زیبا فرصتی بی نظیر برای حذب گردشگر است.
-جزایر خلیج فارس با جذابیت های طبیعی، تاریخی و آداب و رسوم اقوام خود، به تنهایی می توانند در حد یک کشور ارزآوری کنند.
- جزیره قشم و جزایر اطراف آن در حوزه گردشگری از روند رو به رشدی برخوردارند و به لحاظ ظرفیت های گردشگری منحصربفردند.
-توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به حوزه گردشگری این جزيره با مدد از سرمایه گذاران جوامع محلی و با کمترین امکانات و بیشترین آمار اشتغالزایی، قابل تقدیر است.
-صنعت گردشگری با سرمایه گذاری اندک، سرعت بالای برگشت سرمایه و اشتغالزایی بالا، صنعتی قابل توجه است که می تواند 50 درصد مشکل اشتغال را در جهان حل کند.
قشم با روند رو به رشد در حوزه گردشگری توانایی تبدیل شدن به پایلوت گردشگری کشور را دارد.
-با توجه به توسعه زیرساخت های گردشگری در جزیره قشم، تدوین تقویمی برای رویدادها در کنار توسعه بخش تبلیغات، منجر به تحولی بزرگ در این صنعت نوپا در قشم خواهد شد.
-برای تامین منابع مالی از محل صندوق توسعه ملی کشور، آمادگی کامل برای همکاری با پروژه های در حال اجرای گردشگری و هتلداری قشم وجود دارد.
-همچنین برای گسترش صنایع دستی و اقامتگاه های بومگردی جزیره، منابع مناسب و ارزان در دسترس می باشد.
-امید است در دوره تصدی گری حمیدرضا مومنی به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، شاهد شکوفایی بیشتر صنعت گردشگری در این جزیره باشیم و قشم را با عنوان یک جزیره بدون نیروی بیکار و پایلوتی برای گردشگری معرفي كنيم
 لازم به ذکر است این نمایشگاه تا تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۷ دایر می باشد

دسته ها: اخبار داخلی

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.